X
 08.09.2019 Образование

Ги прашавме најмалите: Што е 8 Септември и зошто го празнуваме?

Што е 8 Септември и зошто се празнува, ги прашавме најмалите, третоодделенчиња.

Нивните одговори прочитајте ги на Деца.мк.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование