X
 09.10.2018 Образование

„Се плашам да одам во градинка, ќе ме затворат во шкаф“. Мајка на тригодишно девојче од градинка во Ново Лисиче обвинува, директорката го испитува случајот

Ќерката на Георгиева- Павловски која била на привикнување во оваа градинка била постојано вознемирена, а на прашањата на мајката зошто не сака да оди во градинка одговарала: „Децата кои не слушаат стојат во шкаф или пред шкаф“. Ова било аларм за мајката-педагог дека нешто несоодветно се случува во градинката

Тригодишно девојче од Ново Лисиче се плаши да оди во градинката „Буба Мара“ бидејќи негувателките наводно децата ги затворале во шкаф, но и физички ги казнувале, обвинува мајката Марија Георгиева –Павловски.

Директорката на градинката, за Деца. мк вели дека е запознаена со случајот и дека во тек е истрага. Ако се покаже дека има несоодветно постапување од страна на вработените ќе има дисциплинска постапка.

Прочитајте ја во целост информацијата на ОВОЈ ЛИНК.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование