X
 15.04.2015 Образование

Најдобрата градинка што некогаш сте ја виделе

Во ова училиште во Токио, пет годишните деца предизвикуваат гужва во сообраќајот, а прозорците се таму за Дедо Мраз да се качува на нив. Ова е најслатката градинка во светот, дизајнирана од архитектот Такахару Тезука. Во овој шармантер говор тој не` води низ процесот на дизајн кој им дозволува на децата да бидат деца.

 

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование