X
 14.02.2023 Култура

Вештачка интелигенција создаде реалистична верзија на анимираната серија „Симпсонови“

Софтверите што користат вештачка интелигенција може да прават разни работи, па оваа технологија била искористена за создавање реалистична верзија на анимираната серија „Симпсонови“.

Видео објавено на „Јутјуб“ покажува како би изгледала анимираната серија доколку би била снимена со луѓе во 80-тите години. Во видеото може да се видат ликовите во познатото семејство, но и други ликови од серијата.

Видеото можете да го погледнете во продолжение.


Извор: Indy100
Насловна фотографија: Youtube (printscreen)
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура