X
 26.01.2015 Култура

Најубавите кина во светот


Некои од овие кина имаат историја, преживеале бомбардирања и пожари, биле уништени и обновени, но сè уште ја зачувале својата уникатност. Други се модерни и имаат ексклузивни внатрешности. Дали сте знаеле дека постои кино каде може да гледате филм додека лежите на кревет?

Галерија

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура