X
 04.12.2016 Култура

„Google“ одлучи: Ова се најдобрите филмови за 2016 година

„Google“ ја состави листата на најдобри филмови за оваа година и потврди: 2016 година беше уште една одлична година за филмови со суперхерои.

 

филм


Дел од најдобрите филмови за оваа година се „Captain America: Civil War“, „Deadpool“, и „Batman v Superman“ кој на листата се најде два пати како и филмови како „Spectre“ и „Star Trek Beyond“.

Важно е да се напомене дека не сите филмови на листата имаа премиера во 2016 година - некои од нив излегоа во 2015.

Ова се најдобрите 50 филмови за 2016 година.

 

Линк до галеријата.
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура