X
 20.01.2024 Култура

Oвие рок-песни годинава ќе наполнат 30 години

 За да одредиме кои рок-песни ќе наполнат 30 години во 2024 година, треба да ги погледнеме песните што беа објавени во 1994 година. Еве неколку значајни:

„All apologies“, „Нирвана“„Basket Case“, „Грин деј“„Interstate Love Song“, „Стоун темпл пајлотс“„Better Man“, „Перл Џем“„Black Hole Sun“, „Саундгарден“„Girls & Boys“, „Блур“„Live Forever“, „Оејзис“„Come Out and Play“, „Офспринг“„Closer“, „Најн инч неилс“„What's the Frequency, Kenneth?“, Р.Е.М.Извор: 977.rock.ca
Фото: Screenshot/YouTube
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура