X
 05.05.2015 Образование

Одлични онлајн курсеви кои започнуваат во мај

курс

 

Околу 125 масовни отворени онлајн курсеви започнуваат токму овој месец.


Курсевите можете да ги пронајдете овде, а покриваат голем број теми - од „Поезијата во Америка: Граѓанската војна и нејзините последици“, до „Првата светска војна: Траума и сеќавање“, до „Жените во лидерството: инспиративна позитивна промена“ како и курсот „Подемот на суперхероите и нивното влијание врз поп културата“, на кој ќе предава Стен Ли, а кој започнува на 5 мај. 

 

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование