X
 04.12.2015 Култура

Војна и мир: Шокантни илустрации за денешниот свет


Најновите илустрации од уметникот Гундуз Агајев се шокантни. Меѓутоа, нивната цел е токму таа - да шокираат. Од илустрациите гледаме дека човекот е виновен за војната, но Агајев посочува и дека човекот го измислил и мирот. Неговите дела погледнете ги во галеријата.

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура