X
 15.01.2019 Култура

Семејството Адамс 25 години подоцна

Семејството Адамс оваа година се враќа на сцената во анимирана верзија - според IMDb, премиерата се очекува во октомври, а гласовите за главните јунаци ги позајмуваат Шарлиз Терон, Оскар Ајзак и други. Знаеме и како ќе изгледаат анимираните ликови на Мортиша, Гомез, Среда, Пагзли...

animirani
Фото: Printscreen


Во исчекување на нивните нови авантури, сакавме да видиме каде се денес главните јунаци на филмот за семејството Адамс во кој се заљубивме на почетокот на 90-тите години.

Мортиша - Анџелика Хјустон

Анџелика Хјустон беше име и пред да облече црно и да ја изговори култната реплика на Мортиша Адамс. Ќе ја препознаете во серијата „Транспарент“ на „Амазон“.

Гомез Адамс - Раул Хулиа

За жал, Раул Хулиа почина во 1994 година, само по една година откако по вторпат го одглуми Гомез Адамс во филмот „Вредности на семејството Адамс“ (1994).

Пагзли - Џими Воркман


По „Семејството Адамс“, Џими толкуваше неколку помали улоги, но на крај го пронајде своето место зад камерите, занимавајќи се со технички работи.

Среда - Кристина Ричи


Среда Адамс ги отвори вратите на Холивуд за Кристина Ричи - талентираното девојче израсна во една од најангажираните актерки што редовно ги гледаме и во кината, и на телевизија, и на црвениот тепих.

Вујко Фестер - Кристофер Лојд


Морничавиот вујко Фестер го глумеше одличниот Кристофер Лојд, чија најпрепознатлива улога сепак ќе остане Док Браун од „Враќање во иднината“.

View this post on Instagram

Meu velho!!! Que tiro foi esse???😰 2019 nem começou e já tá querendo me deixar liso?!🤑 . #Repost @sideshowcollectibles (@get_repost) ・・・ "Marty! I need you to go back with me!" ... back to that time @mrchristopherlloyd posed with our Dr. Emmett Brown Sixth Scale figure, by @hottoyscollectibles! . #christopherlloyd #sideshowcollectibles #backtothefuture #dremmettbrown #flashback #sixthscale #sixthscalesaturday #sixthscalecollectors #collectors #collecting #geeksideshow #sideshowlife #geeknews #geeklifestyle #geeky #popculture #fandom #hottoys #hottoyscollectibles #sideshowcollectors #behindthescenes #figurecollection #collecting #geek #figurecollector #statuecollection #statuecollector #throwback #toycollectors

A post shared by Canal Tocadisco Br (@tocadiscobr) on

Бабата - Џудит Малина и Керол КејнПрво бабата ја глумеше Џудит Малина, која почина во 2015 година. Во вториот филм оваа улога ја презеде Керол Кејн.

Лурч - Карел Страјкен


Карел Стајкен без никаков проблем повторно би можел да игра во „Семејството Адамс“ и во „Твин Пикс“.
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура