X
 24.01.2016 Култура

Новите тизери за новата сезона на "Game of thrones"

Новата сезона на „Game of trones“ само што не пристигнала на малите екрани, а HBO го користи преостанатото време да ја разбуди имагинацијата на обожавателите на популарната серија.

 

1


Затоа, преку Твитер се претставени дури три нови трејлери за шестата сезона што фановите едвај ги дочекаа. На секое видео во центарот на вниманието се семејствата Ланистер, Тајгеријан и Старк.

Како сето тоа изгледа погледнете на трејлерите, додека премиерата на новата сезона е закажана за 24 април.

 


 Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура