X
 19.07.2016 Уметност

Најдобрите фотографии направени со iPhone

Mислите дека ви треба убава камера за да направите добра фотографија? Погрешно. Се чини дека еден iPhone е доволен за да ги шокира луѓето со неговите способности за фотографирање, а победниците од фото-натпревафрот „iPhone Photography Awards“ го докажува токму тоа.

 

фото


Неодамна заврши деветтиот натпревар, и се објавени победниците. Од едноставни фотографии на пејзажи до фотографии од неодоливи животни - сите се прекрасни.

 

Линк до галеријата
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Уметност