X
 17.07.2018 Образование

Каде потфрлија институциите? Тепаното 14-месечно бебе имало матичен педијатар - нема евидентирани физички повреди

Деца.мк истражуваше каде потфрли нашето општество кога дозволи 14-месечно дете да биде ѕверски претепано. Каков профил на човек може да му нанесе такви повреди на толку мало дете, како е можно никој да не пријавил насилство, каде е одговорноста на институциите, зошто системот дозволил случајот предоцна да стигне до министерствата за здравство и за внатрешни работи?

Прочитајте ја информацијата во целост на ОВОЈ ЛИНК

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование