X
 02.04.2015 Образование

Најнеобичното доделување дипломи во светот


Првоаприлските маски кои ги видовме вчера многу наликуваа на годишната дипломска церемонија на Уметничкиот универзитет во Кјото.

Верувале или не, секоја година дипломците на овој универзитет се маскираат по своја желба за да ја добијат дипломата. Забавна идеја, не? Сепак, се работи за прослава и дипломците треба да се веселат.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование